در سفر تایلند مراقب رفتارتان باشید

بسیاری از مردم سفر تایلند را برای خوشگذرانی در اولویت قرار می دهند و فکر میکنند در این کشور هرکاری دوست داشته باشند می توانند انجام دهند٫ اما واقعا اینطور نیست به یاد داشته باشید:
.
1- خانم‌ها، کنار راهب‌ها ننشینید!
این موضوع در واقع به محدودیت خود راهب‌ها بر می‌گردد.راهب‌ها اجازه ندارند به خانم‌ها دست بزنند.اگر هم قرار باشدچیزی به یک خانم بدهند احتمالاً آن راروی زمین می‌گذارند تاخودش آن را بردارد! این موضوع در موردنشستن کنار آنها هم صادق است. مثلا اگر دراتوبوس یک صندلی کنار راهبی خالی بود،بهتر است خانم‌ها کنار اوننشینند.
.
2- پای‌تان را رو به هیچکس نگیرید
در بسیاری از کشورهای آسیایی، کف پا بی‌ارزش‌ترین و سر ارزشمندترین عضو بدن است. باز نگه‌داشتن در باپا، با پا به کسی یا چیزی اشاره کردن، پا به سمت مجسمه بودا یا راهب گرفتن و کارهایی مثل این بسیار توهین‌آمیز تلقی می‌شوند.
.
3- برای جلب نظر یا صداکردن دیگران، احترام را فراموش نکنید
اشاره کردن با انگشت،دست زدن،بشکن زدن،سوت زدن،همه اینها در فرهنگ تایلندی عملی بی‌ادبانه محسوب می‌شوند.به نظر تایلندی‌ها این‌ها روشهای صدا کردن حیوانات است و نباید برای انسان استفاده شود.
.
4- بودا را همراه خود نبرید!
خارج کردن عکس بودا از کشور در تایلند ممنوع است. همچنین به هیچ‌وجه پا روی مجسمه بودا نگذارید.این کار شدیدترین شکل بی‌احترامی است. چرا که بی‌ارزش‌ترین(پا) را روی باارزش‌ترین(بودا) گذاشتید!
5- از تاکسی‌های پارک کرده استفاده نکنید.
در تایلند تاکسی‌ها به صورت گردشی کار می‌کنندبرای گرفتن تاکسی کافیست کنار خیابان برای تاکسی‌ها دست تکان دهید.تاکسی‌هایی که در جایی پارک کرده‌اند احتمال زیاد منتظر تلکه کردن شما هستند.بهتر است در مورد کرایه از قبل توافق کنید.
6- در معابد شلوارک یا دامن کوتاه نپوشید.
تایلند کشور گرمی است اما دلیل نمی‌شود با لباس شنا در شهر گشت بزنید.اگر قصد دارید وارد معبد شوید،اگر شلوارک پایتان است یک پارچه دور خود بپیچید و خانم‌ها هم باید سر و بدن خود را هنگام ورود به معابد بپوشانند.
.
7- سر هیچکسی را لمس نکنید!
برای تایلندی‌ها سر محترم‌ترین عضو بدن است. هیچ‌وقت سر تایلندی‌ها را لمس نکنید یا دست در موهایشان نکنید.اگر اتفاقی سر یک تایلندی را لمس کردید بهتر است از او عذرخواهی کنید.
.
8- روی پول تایلندی پا نگذارید.
خانواده سلطنتی از احترام زیادی برخوردارند.از آنجا که تصویر پادشاه روی پول‌های این کشور چاپ شده، پا گذاشتن روی پول بی‌احترامی به پادشاه تایلند برداشت می‌شود.پس حتی اگر باد پول شما را برد پاروی آن نگذارید